Hakkımızda

Sağlam Tekstil hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Bir iş yerinde devlet yada özel sektör fark olmaksızın bir kurumun en etik gösteren şey, personelin iş elbisesi olmaktadır. Personel kelimesi söylenince akla ilk gelen sadece görünen kısım değil olmamakla beraber her işin arka tarafında çalışanlarında olduğunu bilmemiz gerekli. Her ne kadar toplum olarak üniformaya karşı olsak da gittiğimiz yerlerde tek tip giyim kısmını tercih ederiz. Bu durumun sebebi ise bulunduğumuz yerini şimdi de iki iş yerine verdiği önemi, ilk göreceğimiz, konunun kıyafet konusu olmasından kaynaklandığını varsayarak ki öyle olmasaydı eğer neredeyse tüm iş ilanlarında prezantabl diye bir tabir bulunmazdı. İşte bu yüzden mutlaka iş yerimizin kıyafet düzenine uyum sağlamamız gereklidir.

Dolayısıyla birebir bulunduğumuz bir yerde düzenle, bakımlı, özenli bir görüntüyle karşılanmak isteriz her zaman. Eğer ki gidilen yer bir restorant ise ilk olarak bizi karşılayan personelin kıyafeti ile karşılaşmaktayız. Bu durumda dikkat edersek eğer onlar genellikle takım elbiseli ya da diğerlerinden daha resmi bir görüntü içerisinde bulunmaktadırlar. Eğer böyle bir durumda karşı karşıya kalırsa, bilinmelidir ki, garson bizi selamla karşılıyor demektir. Siparişleri alacak olan personelin de kıyafet yine kendi görevine uygun bir anlam taşıyacaktır. Siparişi yapacak olan mutfak personelinin her ne kadar biz görmüyor olsak ta hem heyecan açısından hem de işine gösterdiği saygı durumundan pek bir anlamı ve önemi olması nedeniyle mutlaka hijyenik ve kaliteli iş elbiseleri tercih etmesine önem verilmelidir.
Personel iş elbisesi görüldüğü üzere ucu bucağı olmayan detayları içerisinde bulunduran açık uçlu bir sektör olmaktadır teknik personel kıyafetleri, 112 Acil kıyafetleri otel kıyafetleri, hastane kıyafetleri, okul kıyafetleri gibi oldukça geniş bir yelpazede ürün söz konusu olmaktadır. Tüm bunlar içerisinde kapsayan kendi içerisinde pantolon ceket yelek, tişört kazak gibi süveter gibi tek tek ayrıldığını düşünürsek eğer yapılan işin zahmete emeğinin, gerçekten gerektiği görülecektir. Aynı zamanda sağlık açısından hastane kıyafetleri diye bir kavramda bulunmaktadır ve oldukça geniş bir kapsam içerisinde bulundurmaktadır doktoru asistanı, hemşiresi, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi yoğun bakım personeli, ameliyat personeli kat görevlisi idari sorumlusu ve daha birçok personeller yer almaktadır

X
Merhaba