Blog

Baskılı İş Elbiseleri Nedir?

İş Elbiseleri Nedir?

İŞ KIYAFETLERİ/ELBİSELERİ

İş kıyafetleri/elbiseleri iş ortamlarında giyilen özel kıyafetlerdir. Birçok sektörde rahat, güvenli, dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen iş kıyafetleri, aynı zamanda kurumsal kimlik oluşturmada önemli bir unsurdur. Sanayi, ticaret, inşaat, hizmet sektörleri başta olmak üzere birçok firmanın tercih ettiği iş elbisleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Kullanılan sektöre göre iş kıyafetleri üniforma, önlük şeklinde de adlandırılmaktadır. Özellikle İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle daha da önem kazanan iş elbiseleri, bazı sektörlerde zorunlu olarak kullanılmakatadır. İnşaat, madencilik gibi sektörlerde kullanılan iş ayakkabıları, baret, gözlük vb. iş ekipmanları da iş elbiselerinin parçaları olarak tanımlanmaktadır.

 

Firmalara Özel İş Elbiseleri

Günümüzde iş kıyafetleri neredeyse tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Sağlık sektöründe doktor ve hemşire kıyafetleri, eğitimde öğretmen önlükleri, cafe, lokanta, restorant gibi yemek sektörüne ait mekanlarda kullanılan garson, aşçı, komi kıyafetleri, pazarlama sektöründe kullanılan tanıtıcı yelek, mont, ceket gibi kıyafetlerden oluşan çok geniş bir pazarı bulunan iş elbiseleri üretim ve satışı, büyük bir sektör oluşturmaktadır. İş yerlerinin özellikle kurumsal kimlik oluşturma çalışmalarının başında gelen iş kıyafetleri çok çeşitli şekillerde ve müşterinin ihtiyaç ve zevkine uygun şekillerde üretilmektedir. Firma adı ya da logosunun dokunması, baskısının yapılması ya da nakış tekniğiyle işlenmesiyle firmaya özel iş kıyafetleri/elbiseleri üretilmektedir.

 

Niteliğe Uygun İş Kıyafeti Üretilir

Geniş bir yelpazede üretim yapılan iş kıyafetleri/elbiseleri iş yerinin ihtiyacı ve yapılan işin niteliğine göre çeşitlilik göstermektedir. İşe uygun iş kıyafeti, rahatlık, hijyen, dayanıklılık, resmiyet ve tanınırlık sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan başlıca iş elbiseleri, aşçı kıyafetleri, bayan iş elbisesi ve önlüğü, doktor önlüğü ve kıyafetleri, hemşire önlüğü ve kıyafetleri, iş elbisesi, iş gömlekleri, iş hırkaları, iş pantolonu, iş takım elbiseleri, iş yelekleri, kafe pastane ve restoran kıyafetleri, kravat, lakos penye, mont kaban, polar, reflektörlü yelekler, tişört, tulum, yağmurluk gibi çok farklı çeşit ve şekilde üretilmektedir. Hem kurumsal kimlik oluşturmada hem de iş için rahat çalışma koşullarını sağlamada önemli bir etken olan iş kıyafetleri/elbiseleri günümüzde birçok sektörde tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Merhaba